LED pásky

Efektivní a praktický LED pásek

Jedno z nejlepších dekorativních druhů osvětlení. Osvětlení, které vyniká velmi jednoduchou konstrukcí. Snadné přizpůsobení díky možnosti zastřihnutí. Předností je umístění do prostor, kde zkrátka nelze instalovat běžná svítidla. A že těch míst je vskutku hodně. LED pásek 4,8W/m 12V se 60 LED diodami na metr. Zásluhou toho je záruka rovnoměrného svícení po celé délce.

Cena v době recenze: 39 Kč

LED pásek vhodný do interiéru i exteriéru

Tato elegantní LED páska pro venkovní i vnitřní použití je v poslední době velice oblíbeným pomocníkem především při osvětlování kuchyňských linek nebo šatních skříní. Jednotlivě za sebou vyskládané diody dosahují standardní svítivosti 300-320lm/m, přičemž se nezahřívají na vysokou teplotu, takže nehrozí vzplanutí a vznik požáru.

Cena v době recenze: 99 Kč

RGB LED pásek s dálkovým ovládáním za televizi

Stylový LED pásek je určen pro montáž na zadní stranu vašeho televizoru. Díky barevným RGB diodám vytvoříte na pozadí úchvatné ambientní osvětlení, jehož barvu, intenzitu a efekty lze volitelně nastavovat pomocí přibaleného dálkového ovládání. SMD TV stačí jen připevnit pomocí připravené samolepící pásky a zapojit do USB konektoru televize.

Cena v době recenze: 599 Kč

LED pásky jsou bezesporu užitečným pomocníkem, který vám pomůže osvítit různá zákoutí a konstrukčně nepřístupná místa, kde instalace běžných stropních světel není možná. Instalace LED pásek je přitom velice jednoduchá a rychlá, takže to zvládne opravdu každý. Skvělé jsou například jak do koupelen či kuchyní, tak do exteriérů. Při výběru LED pásek je ale vždy potřeba zvážit, kam jej budete instalovat.

Do interiérů, v nichž nehrozí, že by pásek přišel do kontaktu s vodou, můžete zvolit nejlevnější typ na samolepicí pásce, která není vodotěsná. V opačném případě, vždy zvolte LED pásku vodotěsnou s označením IP65 nebo IP68. Diody těchto pásek jsou zalité v silikonu nebo silikagelu, což výrazně zvyšuje jejich odolnost a pomáhá je chránit před vlhkem a prachem. Dále byste měli uvážit šířku pásku, dělitelnost a svítivost, která se odvíjí od výkonu. Jedině tak docílíte osvětlení, které jste si vysnili.